PKO BP: jak zmienić PIN do karty?

Kredyty Warszawa - oferty banków hipotecznych

Jeżeli posiadasz konto osobiste w Banku PKO BP i chciałbyś zmienić PIN do karty na łatwiejszy do zapamiętania, poniżej znajdziesz instrukcję, jak to zrobić.

PIN to zabezpieczenie karty płatniczej przed kradzieżą lub jej bezprawnym wykorzystaniem. Obecnie coraz więcej osób posiada również funkcję zbliżeniową, co dodatkowo komplikuje sprawę i zwiększa ryzyko bezprawnego wykorzystania naszych pieniędzy. Między innymi dlatego, transakcje bez użycia kodu PIN mają limity. Numer PIN niekiedy może przysporzyć wielu kłopotów, z pewnością każdemu z nas zdarzyło się zapomnieć PIN-u, przez co straciliśmy dostęp do swoich pieniędzy. Najczęściej dzieje się tak, kiedy zakładamy nowe konto bankowe i bank generuje dla nas PIN składający się z przypadkowych cyfr, które mogą okazać się trudne do zapamiętania. To dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zmiana pierwotnego kodu PIN na własny. Oczywiście nie należy wybierać prostych kombinacji, PIN trzeba zmienić na taki, który z łatwością zapadnie nam w pamięć, ale jednocześnie będzie trudny do odgadnięcia dla osób postronnych.

Zmiana kodu PIN w PKO BP

Jeżeli posiadamy konto osobiste w PKO BP, to zmiany kod PIN można dokonać na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest zmiana PIN-u za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO, można zrobić to również bankomacie PKO BP, Banku Zachodniego WBK, a także innych tego typu urządzeniach, które posiadają taką funkcję. Oczywiście w tym wypadku, trzeba liczyć się z dodatkową opłatą, jej wartość można sprawdzić w tabeli prowizji i opłat PKO Banku Polskiego.

Zarządzanie kartą w iPKO

Serwis internetowy iPKO umożliwia zarządzania kartą w bardzo szybki i prosty sposób. Jeżeli na przykład szukamy informacji o kartach debetowych, jakie zazwyczaj bank wydaje do rachunku, wystarczy zalogować się na konto. Oprócz tego za pośrednictwem iPKO dostajemy wgląd do wszystkich wykonywanych transakcji, możemy zmienić swoje limity dzienne (gotówkowy, bezgotówkowy oraz internetowy), adres do korespondencji, wizerunek karty, a także kod PIN.

Poznaj najpopularniejsze strony w serwisie:
kredyty mieszkaniowe Warszawa – oferty maj 2022
pożyczki pozabankowe Warszawa – promocje maj 2022
kredyty gotówkowe Warszawa – kalkulator i ranking 2020
kalkulator zdolności kredytowej 2020 – oblicz online