Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Kredyty Warszawa - oferty banków hipotecznych

Jak wiadomo jest wiele różnych rodzajów kredytów. Mogą to być chwilówki, kredyty mieszkaniowe czy kredyty gotówkowe. Zastanówmy się chwilę nad tymi, które zostały wymienione jako trzecie i przeanalizujmy to, w jaki sposób można zaciągnąć taką pożyczkę, kto może sobie na nią pozwolić oraz jaki jest przewidywany czas spłaty.

Kredyty gotówkowe możemy spotkać również pod nazwą kredytu konsumpcyjnego bądź pożyczki gotówkowej. Taka forma pozwala nam na przeznaczenie wybranej kwoty na dowolny cel. Kredyty gotówkowe są niezwykle często spotykane w naszym kraju. Możemy je otrzymać w bankach, które prowadzą obsługę klientów indywidualnych. Są one niezwykle popularne głównie z tego względu, że banki nie będą od nas wymagały szeregu dokumentów, a poza tym taką pożyczkę możemy dostać niezwykle szybko. Niestety wadą takich zapożyczeń jest to, że są stosunkowo drogie. Wielu z nas nie raz nabrało się na sprytne chwyty marketingowe, które często wprowadzają w błąd potencjalnych kredytobiorców. Są osoby, które biorą pierwszą lepszą pożyczkę, zamiast przeanalizować różne rozwiązania proponowane w odrębnych placówkach. Często banki, które są najlepiej rozreklamowane, wcale nie zagwarantują nam lepszych warunków niż te, mniej znane instytucje. Warto więc poznać kilka podstawowych aspektów, które są najbardziej charakterystyczne jeśli chodzi o szybkie pożyczki.

Pierwsza sprawa to oprocentowanie. Większość osób, które pragną podjąć pożyczkę, zwraca na nie uwagę w największej mierze. Wprawdzie reklamowane w wielu bankach niskie oprocentowanie wpływa na nasze raty oraz całkowity koszt kredytu, jednak często banki wprowadzają nas w błąd. W przypadku, gdy np. chcemy pożyczyć 5 tysięcy i spłacać ten dług przez 12 miesięcy to jeżeli chodzi o oprocentowanie w wysokości 20%, rata wyniosłaby 463 złote, a gdyby oprocentowanie wynosiło 10% to mielibyśmy 276 złotych. Bez wątpienia w tym przypadku wyjdzie nam na dobre niższe oprocentowanie, jednak nie jest to jedyna opłata w przypadku pożyczki bez bik. Warto pamiętać o tym, że jest to oprocentowanie nominalne, natomiast banki pobierają również prowizję, kwotę za ubezpieczenie oraz inne opłaty. W związku z tym może się okazać, że niskie oprocentowanie wcale nie zapewni nam najlepszej sytuacji. Nie warto więc ślepo wierzyć w reklamy, a lepiej samemu przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Poznaj najpopularniejsze strony w serwisie:
kredyty mieszkaniowe Warszawa – oferty maj 2022
pożyczki pozabankowe Warszawa – promocje maj 2022
kredyty gotówkowe Warszawa – kalkulator i ranking 2020
kalkulator zdolności kredytowej 2020 – oblicz online