Jak możesz uzyskać pożyczkę na dowód?

Kredyty Warszawa - oferty banków hipotecznych

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, ale nie masz od kogo ich pożyczyć, a twoja zdolność kredytowa, która w tym momencie nie wygląda zbyt korzystnie, nie pozwala ci na wzięcie standardowej pożyczki? W takim wypadku zawsze masz jeszcze do wyboru kredyty na dowód. Pewnie już o nich słyszałeś. Swego czasu zrobiło się o nich głośno, gdy dopiero wprowadzono je na rynek i banki zaczęły wprowadzać je do swoich ofert produktów. Dziś natomiast takich kredytów do dyspozycji jest mnóstwo. Pożyczka na dowód występuje w ofercie niemalże każdego banku oraz instytucji pozabankowej, zajmującej się pożyczaniem pieniędzy.

Formalności związane z ubieganiem się o pożyczkę na dowód w przypadku wszystkich firm są niemalże dokładnie takie same. Ich zaletą jest prostota. Na samym początku wybierasz więc interesującą się ofertę, a potem postępujesz zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie instytucji lub banku. Określasz kwotę, czyli wysokość swojej pożyczki. Od razu też zaznaczasz okres jej spłaty, czyli dokładną datę, w której uiścisz wszystkie raty. Następnie możesz już płynnie przejść do złożenia wniosku. Przy jego pomocy bank bądź inna firma będą mogły zweryfikować twoje dane osobowe. Tych metod weryfikacji jest kilka. Przeważnie jednak zostaniesz poproszony o uzupełnienie pewnych podstawowych informacji, na które złożą się twoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, seria i numer dowodu oraz numer pesel. Możliwe, że będziesz też musiał przelać drobną kwotę (zazwyczaj jest to jeden grosz) na podany numer konta bankowego. W ten sposób firma dokona weryfikacji twoich danych i sprawdzi ich zgodność z rzeczywistością.

Taka pożyczka na dowód, jak sama nazwa wskazuje, jest zaciągana na dowód osobisty. Z tego powodu koniecznie musisz przekazać bankowi bądź wybranej instytucji informacje znajdujące się na tym dokumencie. W niektórych przypadkach możesz też zostać poproszony o uzupełnienie tych danych dodatkowymi informacjami na temat swoich miesięcznych wydatków, liczny wziętych pożyczek czy wielkości swojego domostwa.