Jak konsolidować kredyty? Konsolidacja bez tajemnic!

Kredyty Warszawa - oferty banków hipotecznych

Często zaciąganie kolejnych zobowiązań na pokrycie już istniejących, prowadzi do nadmiernego zadłużenia. Coraz częściej jednak możemy liczyć na pomoc banku w spłacie zobowiązań. Służy temu kredyt konsolidacyjny, który pozwala połączyć wszystkie, czy też kilka zobowiązań w jedno. Płacimy wówczas niższa ratę, choć zwykle wydłużony zostaje termin spłaty. Aby łączyć pożyczki należy poznać oferty takich kredytów i przemyśleć, czy to faktycznie nam się opłaci. Kredyt konsolidacyjny możemy zaciągać w jednym z banków, w których posiadamy inne zobowiązania, ale też w innym, który np. ma korzystny dla nas produkt. Podczas pierwszej rozmowy podajemy doradcy ilość obecnie posiadanych zobowiązań kredytowych i wysokość miesięcznych rat. Następnie ustalamy po analizie warunki konsolidacji.

Niższe raty

Przy kredycie konsolidacyjnym raty zostają obniżone, jednak wydłużony będzie czas spłaty. Zatem jeśli zależy nam na czasie taki kredyt nie jest dla nas. Konsolidacja umożliwia regulowanie zobowiązań w czasie dłuższym, niż to ma miejsce w obowiązujących harmonogramach spłat.

Prowizja

Większość banków dla kredytów konsolidacyjnych narzuca prowizję. Zwykle od pożyczek, które chcemy połączyć też płaciliśmy prowizję, więc to kolejne i dodatkowe obciążenie. Zdarzają się jednak oferty bez prowizji i z takich warto korzystać.

Oszczędzanie na konsolidacji

To możliwe; dotyczy jednak starych kredytów, które zaciągane były w okresie, w którym było zdecydowanie wyższe oprocentowanie, niż obecnie. Połączone to było najczęściej z wysoka marżą. Oszczędzić na konsolidacji mogą osoby, które spłacały kredyty w ratach malejących (wiąże się to ze strukturą raty).

Gdzie jest „haczyk”?

Nie ma nic za darmo. Bank konsolidując zobowiązania musi liczyć się z ryzykiem – wszak klient, który nie radził sobie ze spłatą innych kredytów, może nie udźwignąć i tego obciążenia. Koszt kredytu konsolidacyjnego jest dlatego wyższy. Często jest to jednak jedyna szansa dla klienta, który dzięki opisywanemu rozwiązaniu ma szanse wyjść na prostą. Decydując się na konsolidacje warto poświęcić czas, by odpowiednio prześledzić aktualne produkty i porównać oferty kilku banków (sprawdź promocje kredytów konsolidacyjnych na informacjakredytowa.com). Oczywiście warto wybierać opcje najtańszą, z minimalną marżą i bez prowizji – to możliwe. Wówczas na spłacie kredytów możemy zyskać, przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo.

Poznaj najpopularniejsze strony w serwisie:
kredyty mieszkaniowe Warszawa – oferty maj 2022
pożyczki pozabankowe Warszawa – promocje maj 2022
kredyty gotówkowe Warszawa – kalkulator i ranking 2020
kalkulator zdolności kredytowej 2020 – oblicz online