Wpłatomaty nie takie straszne – instrukcja obsługi

Kredyty Warszawa - oferty banków hipotecznych

Wpłatomaty pojawiają się w naszym otoczeniu coraz częściej. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą wpłacić gotówkę na rachunek bankowy. Jeszcze nie tak dawno konieczna była w tym celu wizyta w banku. Dzisiaj o każdej porze możemy dokonać wpłaty na konto bez potrzeby odwiedzania oddziału naszego banku. Niestety wiedza na temat działania wpłatomatu wśród społeczeństwa jest nikła. A szkoda – urządzenie działa podobnie jak bankomat, który chętnie odwiedzamy.

Jak korzystać z wpłatomatu?

Wpłatomaty są oddzielnymi urządzeniami albo połączone są z bankomatem. Aby wpłacić pieniądze należy odpowiednio się przygotować. Po pierwsze należy przeliczyć gotówkę, jaką chcemy wpłacić. Można zapoznać się też z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Przeliczenie pieniędzy jest o tyle ważne, że podobnie jak w bankomacie, tak i we wpłatomacie obowiązują ograniczenia czasowe i jeśli nie zdążymy wykonać kroku na czas, transakcja zostanie zwyczajnie anulowana, a proces trzeba będzie rozpocząć od nowa. Banknoty nie mogą być zagięte i zniszczone, niczym pospinane – wpłatomat w takim stanie ich nie przyjmie. Po włożeniu gotówki do „skrzyneczki” urządzenie je przeliczy i wyświetli kwotę do zatwierdzenia. Nie można wkładać do szczeliny zbyt dużej ilości banknotów, by uniknąć jej zacięcia. Aby rozpocząć właściwy proces wpłaty potrzebny będzie kod PIN i karta płatnicza, którą umieszczamy w tym samym miejscu, co podczas wypłaty środków bankomatu (w urządzeniach zintegrowanych) lub specjalnie oznaczonym miejscu. Jeśli cała czynność przebiegła bez błędów, a kwota wyświetlona jako wpłacana jest zgodna, należy zatwierdzić operację, odebrać kartę i potwierdzenie.

Jak widać to naprawdę nic trudnego. Warto choć raz spróbować. Może na początek z mniejszą kwota pieniędzy. Urządzenia tego typu są doskonale zabezpieczone i choć proste w budowie, to bardzo inteligentne – nie pozwalają na większe pomyłki, zatem niewiele można stracić, a zyskać choćby cenny czas, rezygnując z wyprawy do banku.

Poznaj najpopularniejsze strony w serwisie:
kredyty mieszkaniowe Warszawa – oferty lipiec 2020
pożyczki pozabankowe Warszawa – promocje lipiec 2020
kredyty gotówkowe Warszawa – kalkulator i ranking 2020
kalkulator zdolności kredytowej 2020 – oblicz online